Krem Dr.Regen

Krem polecany do stosowania po zabiegach medycyny estetycznej. Sprawdzone składniki polepszają stan skóry i ją uzdrawiają poprzez szybką regenerację tkanki i leczenie ran.


Główne składniki:

Derma Clera (Cynanchum Atratum) – składnik pozyskiwany z obojnika, stosowany tradycyjnie w medycynie chińskiej i koreańskiej do leczenia ran. Wzmacnia barierę ochronną skóry, ma działanie przecizapalne i łagodzące, przyśpiesza gojenie ran. Skuteczny w leczeniu skóry atopowej.

Super Centella (Centella Asiatica – wąkrota azjatycka) – jest używana w leczeniu oparzeń, ran ciętych i powierzchniowych, skóry otartej i ściągniętej. Wspomaga również leczenie ran przerostowych, a także oparzeń, łuszczycy i twardziny skóry.

  • Reakcja kolagenezy – Centella Asiatica wywołuje formowanie się kolagenu oraz polepsza kondycję skóry, czyniąc ją elastyczniejszą. Mechanizm działania obejmuje promowanie proliferacji fibroblastów i zwiększenie syntezy kolagenu i fibronektyny wewnątrzkomórkowej. Poprawia wytrzymałość na rozciąganie nowo powstałej skóry, a także hamuje fazę zapalną blizn przerostowych i bliznowców.
  • Działanie sedacyjne na tkankę – Centella Asiatica działa sedacyjnie na tkankę i zmniejsza swędzenie lub mrowienie. Może być używana przy takich problemach skórnych, jak obrzęki, rumień, pokrzywka i inne.

Ektoina – jest to substancja pochodzenia naturalnego, aminokwas produkowany przez ekstremofile. Ektoina chroni skórę przed szkodliwymi czynnikami stresowymi obecnymi w zanieczyszczonym środowisku. Wytwarza białka szoku cieplnego i chroni tkankę skórną poprzez ograniczenie uszkodzenia przez promienie UV. Posiada też komponent hydrofilowy, przez co tworzy barierę wodną wokół tkanki skórnej, wiążąc wilgoć w skórze.


Sposób zastosowania:

Po oczyszczeniu skóry nałożyć odpowiednią ilość produktu na miejsce wymagające regeneracji.