Dr n med. Magdalena Boczarska-Jedynak

specjalista neurolog, lekarz medycyny bólu i certyfikowany lekarz medycyny estetycznej.

 

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, studiów podyplomowych Medycyna Estetyczna dla Lekarzy Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach oraz Medycyna Bólu Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Były nauczyciel akademicki, przez wiele lat związana z Kliniką Neurologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Obecnie zarządza prywatną interdyscyplinarną placówką medyczną – Instytutem Zdrowia w Oświęcimiu, gdzie w sposób holistyczny łączy możliwości leczenia z zakresu wielu dziedzin medycyny.

Szczególny obszar jej zainteresowań i działalności klinicznej stanowi terapia toksyną botulinową i kwasem hialuronowym, zarówno w medycynie estetycznej jak i w neurologii.

Wykładowca i trener z zakresu leczenia toksyną botulinową przewlekłej migreny oraz Krajowym Mentorem międzynarodowego programu edukacyjnego Allergan Medical Institute, którego celem jest podnoszenie kwalifikacji lekarzy w tym obszarze.

Trener medycyny estetycznej w zakresie stosowania stymulatorów tkankowych na bazie kwasu hialuronowego, aminokwasowej terapii zastępczej oraz kwasu poli-D-L-mlekowego Juvelook, Lenisna.

Współautorka licznych prac naukowych publikowanych w krajowych i zagranicznych czasopismach naukowych, rozdziałów książkowych oraz doniesień zjazdowych. Ceniony wykładowca na konferencjach i warsztatach naukowo-szkoleniowych